top of page

Hizmetlerim

Psikoterapi süreci kişilerin getirdikleri sorunları konularında uzman kişilerle konuşarak sorunları aşma sürecidir. Bu süreçte ayrıca kendinizi tanır, keşfeder ve kendinize dair farkındalığınızı arttırırsınız.

Terapi ile Ne El Edersiniz?

Size özel olarak belirlenecek yol haritası ile alacağınız terapi ve terapi yöntemlerinin planlaması yapılır. 

Düzenli gerçekleştirilecek seanslarla, belirlediğimiz yol haritasına uygun terapiler elde edersiniz.

Aldığınız terapilerle birlikte iyileşmenin ve gelişmenin keyfini çıkartırsınız. 

"Birinin önyargıyla bakmayarak, sizin yerinize sorumluluk almaya ve bir kalıba sokmaya çalışmayarak, sizi gerçekten dinlemesi gibisi yoktur. "

Carl Rogers

WhatsApp Image 2021-06-17 at 17.52.48 (1).jpeg

Psikoterapi Nedir?

Yaşamda acılar, zorluklar ve problemlerle her an karşı karşıyayız. Hepimiz yaşantımızdaki zorlukların üstesinden gelmek için bir takım sorun çözme/baş etme yöntemlerine sahibiz. Ancak öyle bir an olur ki sahip olduğumuz baş etme yöntemlerimizin artık yeterli olmadığını, sorunlarımızın tek başımıza üstesinden gelemediğimizi, yaşam kalitemizde, işlevselliğimizde, ilişkilerimizde bozulmaların meydana geldiğini fark ederiz. Böyle bir an artık kesinlikle bir uzman desteği almamızın gerekli olduğunun en net sinyalidir. Aksi takdirde çözüm yolu bulmak adına seçilecek her sağlıksız yöntem problemlerin daha da büyümesine, kökleşmesine ve çözümün gecikmesine neden olur. Psikoterapi ile bu problemlere sağlıklı çözümler bulunur.

Terapi İşe Yarar mı? Kaç Seansta Sonuç Alırım?

Terapi seanslarında mevcut sorunlarınızı çözmeye ve olumlu düşünce ve davranışlar geliştirmeye odaklanırız. Terapistin doğru müdahalelerde bulunmasının yanında danışanların değişime inanarak aktif olarak rol alması da oldukça önemlidir. Bir seans süresi 50dk'dır. Görüşme sıklıkları bireye özgü değişkenlik gösterebilir. Görüşme sıklığının belirlenmesinde bireyin başvuru nedeni, problemin yoğunluğu, terapistin çalışma ekolü gibi faktörler etkilidir. Çoğunlukla seanslar haftada bir olacak şekilde başlar, süreç içerisinde iki haftada bir, ayda bir gibi döngüler olabilir. Görüşmelerin sonlandırılması ise birey ile terapistin birlikte vereceği kararla gerçekleştirilir.

WhatsApp Görsel 2023-03-18 saat 03.25.41.jpg

Hemen Başlayın

Size yardım etmek için buradayım. Siz de bir randevu ayarlamak için iletişim formundan hemen bana ulaşın!

bottom of page